Praktyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dla wzmocnienia płodności
Punktem wyjścia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) w kontekście płodności jest założenie, że każdy organizm, który znajduje się w równowadze, może wydać na świat potomstwo. Oznacza to, że obce jest tej tradycji pojęcie niepłodności czy wąski limit wieku, w którym możemy zajść w ciążę. Zmiana perspektywy otwiera możliwości. Przyjrzyjmy się, jak zwiększyć płodność u kobiet, wykorzystując wiedzę i praktykę medyczną ukształtowaną kilka tysięcy lat temu, która proponuje skuteczne rozwiązania na współczesne problemy.
Podstawową strategią odblokowywania i wzmacniania płodności u kobiet jest zrównoważenie i odżywienie całego organizmu, zoptymalizowanie ilości i przepływu naszej energii wewnętrznej, (czyli w nomenklaturze TMC Qi) tak, by nigdzie nie było jej zastojów. Kluczowe jest zadbanie o ilość krwi, jej jakość oraz prawidłowe krążenie. Ważne może okazać się również wzmocnienie esencji nerek. Równowagę organizmu uzyskujemy poprzez akupunkturę, receptury ziołowe, które dodatkowo opóźniają procesy starzenia oraz inne zabiegi terapeutyczne. A teraz wyjaśnijmy, dlaczego to takie ważne.
Krew transportuje substancje odżywcze i oczyszcza cały organizm z toksyn – także jego strefy peryferyjne jak macica, przydatki, jajniki. Jeśli nie zadbamy o jej właściwy przepływ i jakość, płodność zostanie odcięta jako działanie mniej ważne dla funkcjonowania jednostki. Płodność w perspektywie przetrwania gatunku jest ważna, ale dla pojedynczej jednostki ludzkiej priorytetowe są aktywności serca i mózgu. Jak przekłada się to na nasze codzienne życie? Gdy nasz organizm jest wyczerpany, przemęczony, niedożywiony, ma niedobory krwi i energii wewnętrznej Qi we wszystkich organach – od serca po wątrobę. Wówczas w ramach mechanizmu obronnego wycofa energię z tych aktywności, które nie są dla niego najważniejsze, jeśli chodzi o przetrwanie. Jak zatem zadbać o krew i Qi, by wzmocnić płodność u kobiet i mężczyzn?
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej koncentrujemy się zarówno na działaniach, które doprowadzą do zajścia w ciążę, jak i wspieraniu procesów dziejących się w naszych organizmach przed i po tym etapie. Dlatego, szukając możliwości zwiększenia płodności u kobiet, patrzmy holistycznie. Co to oznacza? Zacznijmy wspólnie z partnerem przygotowywać nasze ciała do zajścia w ciążę na 3 do 6 miesięcy wcześniej. Zadbajmy o detoksykację organizmu, poprawmy krążenie krwi w całym organizmie, zoptymalizujmy szczególnie krążenie krwi w macicy u kobiet, a u mężczyzn w okolicach jąder, pobierzmy witaminy oraz minerały, zawarte w specjalnych recepturach ziołowych, zadbajmy o nerki.
Ze wsparciem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej nie tylko odblokowujemy i wspieramy płodność, jeśli jest z nią jakaś trudność, ale również przygotowujemy się do tego, by przekazać naszemu przyszłemu potomstwu jak najlepszy materiał genetyczny, by dziecko rozwijało się prawidłowo, a niektóre choroby udało się utrzymać w uśpieniu. Co równie ważne – wzmacniamy organizm przyszłej mamy przed zajściem w ciążę, by proces przebiegał możliwie bez komplikacji, poronień, krwawień, żeby kobieta po porodzie zapłaciła za to jak najmniejszą cenę. Ciąża i poród to ogromny wysiłek dla organizmu kobiety, który często bagatelizujemy na zachodzie.
Działanie na rzecz zwiększenia płodności nie dotyczy tylko kobiet. W przypadku mężczyzn, przyszłych ojców, wzmocnienie nasienia i przepływu krwi w organizmie czy wokół jąder są równie ważne, co podobne zabiegi u kobiet. Ponadto nie do przecenienia jest wspólne zaangażowanie obu partnerów, którzy chcą zostać rodzicami. Dlatego w gabinetach Akunatu przeprowadzamy także zabiegi w parach po to, by zharmonizować energię w tej konkretnej parze, która stara się o dziecko.
Cały proces odblokowywania i zwiększania płodności u kobiet zaczynamy od dokładnej, precyzyjnej diagnozy. Bierzemy pod uwagę wszystkie wyniki badań przeprowadzone w ramach medycyny zachodniej i o tę wiedzę wzbogacamy naszą diagnozę wykonywaną według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Analizujemy więc w wywiadzie stan wyjściowy organizmu. Określamy, dlaczego pojawia się problem i gdzie on dokładnie występuje.
Po dokładnej diagnozie dobieramy strategię terapeutyczną. Mamy tutaj do wykorzystania wiele możliwości i narzędzi. Omówmy kilka najpopularniejszych zabiegów.
Akupunktura – to jedna z najczęstszych metod wspierania płodności u kobiet. Jej celem jest poprawa przepływu energii, krwi oraz regeneracja i pobudzenie pracy narządów wewnętrznych.
Refleksologia – to korzystna alternatywa dla osób, które nie przepadają za igłami. Dzięki naciskaniu odpowiednich refleksów na stopach mobilizujemy macicę do intensywnego oczyszczania, a także wspieramy regenerację tych narządów wewnętrznych, które są osłabione.
Zioła lecznicze – dla każdej osoby komponujemy indywidualny zestaw receptur ziołowych, co pomaga precyzyjnie odpowiedzieć na potrzeby organizmu w danym momencie całego procesu. Moc naturalnych ziół jest nieocenionym wsparciem szczególnie w trakcie starań i przygotowań do zajścia w ciążę.
Moksa na pępek – to wyjątkowa metoda wspomagania płodności u kobiet stosowana w medycynie chińskiej. Popularyzujemy ją w Akunatu, gdyż dość rzadko sięgają po nią zachodni terapeuci, a przynosi wspaniałe efekty. Polega na podgrzaniu kompozycji ziół i umieszczeniu kompresu w pępku, by działały na miednicę, macicę i przydatki, usprawniając krążenie i stymulując pracę tych narządów. Terapię stosujemy również u pacjentek przed transferem w procedurach in vitro.
Dowiedz się więcej: https://akunatu.com/dla-rodziny/
Na zakończenie przypomnijmy – Tradycyjna Medycyna Chińska zawsze daje partnerom szansę na zajście w ciążę, gdyż każdy organizm, który jest zoptymalizowany, zharmonizowany i w homeostazie, jest w stanie wydać na świat potomstwo. To metoda uznana za wartościowy system medyczny także przez zachodnie WHO. Zapraszamy do gabinetów Akunatu w Gdańsku i Olsztynie, gdzie proponujemy szereg zabiegów i działań terapeutycznych, które są odpowiedzią na to, jak zwiększyć płodność u kobiet i jak wspierać płodność u mężczyzn.
Jestem terapeutką medycyny chińskiej i refleksologii. Praktykę w gabinecie prowadzę od czerwca 2018 roku. Ukończyłam akupunkturę i ziołolecznictwo w Szkole Tradycyjnej i Klasycznej Medycyny Chińskiej TOMO w Gdańsku oraz refleksologię w Międzynarodowej Akademii Refleksologii w Warszawie. Jestem także zawodniczką i instruktorką Kung Fu, złotą medalistką Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Koordynuję filię Akunatu w Olsztynie.
Powrót kobiety do równowagi po porodzie to zagadnienie, któremu w naszej kulturze poświęcamy niewiele uwagi. A zadbanie o dobrostan...
Akupunktura stosowana w trackie całej ciąży przeciwdziała wielu możliwym komplikacjom i łagodzi typowe ciążowe dolegliwości. W pierwszym trymestrze zmniejsza...